Na początku należy wyjaśnić, że tak naprawdę każda zabawa, jakiej podejmie się nasze dziecko, czy to samodzielnie, z innymi dziećmi, czy też z dorosłymi może mieć wymiar edukacyjny. Znaczenia także nie ma czy nasze dziecko bawi się lalką za kilkaset złotych, czy patykiem. Maluch dopiero poznaje otaczający świat i uczy się na każdym kroku, dlatego warto pozwolić na swobodną zabawę. Wielu specjalistów zaleca, by ilość zabawek w dziecięcym pokoju była ograniczona, gdyż nadmiar może sprawiać, że dziecko się szybko nudzi i zniechęca do zabawy. Możesz zabawki posortować na dwie partie i co jakiś czas je rotować. Dzięki takiemu zabiegowi maluch zdąży się za nimi stęsknić i ponownie będzie chciał się je odkrywać. Warto też nie przesadzać ze „zwykłymi” zabawkami i zainwestować w gry edukacyjne. Na rynku jest naprawdę spory wybór.
Gry edukacyjne dla najmłodszych. Dlaczego warto?
Nasz maluch każdego dnia uczy się wielu nowych słów i pojęć i sekwencji to olbrzymi wysiłek. Skupienie, zatrzymywanie uwagi, zapamiętywanie będą dziecku potrzebne przez całe życie. Aby mu pomóc możesz wprowadzić gimnastykę umysłu własnie za pomocą gier edukacyjnych. Im utworzy się więcej połączeń nerwowych i im szybciej przekazywane będą impulsy, tym sprawniejszy i wydajniejszy będzie układ nerwowy. Warto więc w niego zainwestować! Oprócz „zwykłych” zabawek i zabaw, warto zwrócić uwagę na te, które będą stymulowały połączenia nerwowe. W naszym domu królują książki, puzzle i właśnie gry edukacyjne. Brzmi to bardzo poważne, ale to nie tylko narzędzie do rozwijania dziecięcych umiejętności, ale i okazja do spędzania wspólnie czasu. Pierwsze propozycje gry edukacyjnych dla dzieci możemy dostać już w wersji dla 1,5-2-latków.
Gry planszowe dla malucha
Myśląc o grach, najczęściej do głowy przychodzą gry planszowe, np. Chińczyk. W sklepach znajdziesz uproszczone warianty dla maluszków np. z kolorami zamiast oczek na kostce, one także mają walory edukacyjne. Podczas takiej gry dziecko uczy się kontrolować swoje emocje, ćwiczy koncentrację, refleks i spostrzegawczość. Nie bez znaczenia jest fakt, że taka zabawa wycisza, uczy dziecko wykonywać określone zadania, trenuje cierpliwość i rozwija społecznie, a także uczy ... przegrywać.
Jak wybierać gry edukacyjne?
Warto inspiracji szukać nie tylko na pólkach w sklepach zabawkowych. Zazwyczaj obsługa zna asortymenty tylko na tyle, na ile producent opisze go na opakowaniu. Poszukaj w okolicy sklepu, który specjalizuje się w grach. Sprzedawca najpewniej dokładnie doradzi, jaką grę wybrać dla konkretnego dziecka na podstawie małego wywiadu z rodzicem. Takie osoby to często pasjonaci, którzy mają gry dosłownie „przetestowane” na dzieciach. Wiele ciekawych propozycji znajdziesz także na blogach tematycznych oprowadzonych przez rodziców, którzy razem z dziećmi testują zabawki. Możecie również udać się do kawiarni dla dzieci, często tam oprócz zabawek można trafić na fajne propozycje.
Wybierz zabawki odpowiednie dla dzieckaPodgrzewacz z termostatem.Warto zaopatrzyć się w dobry podgrzewacz do butelek z termostatem. Taki model utrzymuje odpowiednią temperaturę jedzenia po zakończeniu podgrzewania, a automatyczny wyłącznik zapobiega spaleniu się urządzenia i przegrzaniu pokarmu. Co więcej, wybrane podgrzewacze wyposażono także w możliwość zaprogramowania podgrzewania na określoną godzinę. To bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwoli zaplanować porę karmienia, usprawniając tym samym zarządzanie czasem. Najlepiej zaopatrzyć się w podgrzewacz z funkcją inteligentnego podgrzewania. Sam dobierze on odpowiedni program do temperatury i rodzaju jedzenia. Dzięki temu posiłek będzie przygotowany szybko i precyzyjnie. Dobrze jest, jeśli model wyposażono też w koszyczek, który zapobiega ryzyku oparzenia podczas wyciągania butelki. |
Magiczny Piasek 0,5l żółty |
Książeczka farma BK2130 |
Sznurowane cyferki ślimak BKN-8515 |